Historia : Lokalizacja : Aktualności : Galeria : Przewodnicy: Linki : Kontakt

Galeria "ZŁOTYCH GŁUSZCÓW"

"ZŁOTY GŁUSZEC" - Honorowa odznaka ustanowiona przez kustosza BOKTG w 2008 roku i nadawana już nie tylko szczególnie, ale wybitnie zasłużonym osobom za bezinteresowne zaangażowanie w promowaniu Ośrodka i przede wszystkim za postawę przyjacielską. Z szacunku dla wyróżnionych osób, odznaka pokryta jest 14 karatowym złotem i nadawana jest osobom posiadającym już honorową odznakę "SREBRNEGO GŁUSZCA".
2008

1. Olga i Beata Dziczkaniec


Odznaka "ZŁOTEGO GŁUSZCA" nadana wyjątkowo osobom nie posiadającym odznaki "Srebrnego Głuszca" i przyznana żonie i córce pierwszego kustosza w dniu 9 lipca w Katowicach.

2. Karol Lipowczan


"Srebrny Głuszec" nr.1, Honorowy Kustosz Ośrodka - odznaka przyznana 12 lipca na Przysłopie.

3. Witold Szozda


"Srebrny Głuszec" nr.4, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła - odznaka przyznana 12 lipca na Przysłopie.

2009

4. Xenia Popowicz


"Srebrny Głuszec" nr.6, Członek Rady Programowej Ośrodka, przewodnik beskidzki, członek Komitetu Wykonawczego budowy wieży na Baraniej Górze - odznaka przyznana 3 października na Przysłopie.

5. Ryszard "Modry" Remiszewski


"Srebrny Głuszec" nr.9, kustosz Pienińskiego Ośrodka Turystyki Górskiej w Szczawnicy, wiceprzewodniczący Podkomisji KiHTG KTG ZG PTTK, przewodnik beskidzki, Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej - odznaka przyznana 3 października na Przysłopie.

2012

6. Jadwiga Polańska


"Srebrny Głuszec" nr. 10, długoletnia Przewodnicząca Podkomisji KiHTG KTG ZG PTTK, z-ca dyrektora Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej w Krakowie - na zasłużonej emeryturze, przewodnik beskidzki - odznaka wręczona 18 lutego 2012 w Krakowie.

Napisz do nas