Historia : Lokalizacja : Aktualności : Galeria : Przewodnicy: Linki : Kontakt

Sezon turystyczny 2005 zakończony

W dniu 30.10 2005r. Baraniogórski Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej "U Źródeł Wisły" na Przysłopie pod Baranią Górą zakończył na ten sezon turystyczny swoją działalność. Z prowadzonej przez przewodników Ośrodka "Książki Dyżurów" wynika, że Muzeum Turystyki Górskiej Beskidu Śląskiego odwiedziło w tym sezonie 4094 osoby z całego kraju, a także turyści z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Kanady. Przewodnicy Ośrodka obsługując turystów (oczywiście społecznie) odbyli łącznie 85 dyżurów. Jak co roku najwięcej dyżurów oczywiście zaliczył Andrzej Dziczkaniec - Bośkoc - 40, Eugeniusz Gnacik - 21, Karol Lipowczan - 8, Zbyszek Czechowicz - 6, Asia Koścień - 5, Józek Woźnicka - 4, oraz Leon Kopernik - 1. W minionym sezonie udało się pozyskać nowych przewodników do obsługi naszego muzeum. Jest to już wcześniej wymieniona kol. Asia Koścień oraz kol. Józek Woźnicka którzy zostali przeszkoleni i zaliczyli już swoje pierwsze dyżury. Przeszkolona do pracy w Ośrodku została także kol. Magda Nalewajek ale już nie zdążyła zaliczyć swojego pierwszego dyżuru w tym sezonie. W dn. 3 września znamienitym gościem był Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski wraz z małżonką. Więcej o tej wizycie można przeczytać na stronie "Zewpressu" pod adresem: Prezydencka wizyta w Ośrodku Jak co roku z Ośrodkiem współpracowała także Komisja Turystyki Górskiej O/M PTTK w Bytomiu (KTG Bytom) organizując pod Baranią Górą w pierwszych dniach maja "Święto Górskiej Odznaki Turystycznej", a także "blachowanie" nowo mianowanych przodowników turystyki górskiej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich turystów do odwiedzenia naszego Ośrodka w przyszłym sezonie. Eugeniusz Gnacik "Młody"


Wpis prezydenckiej pary dokonany w dn.3.09.2005r. do księgi pamiątkowej Ośrodka.Asia i Józek pod bacznym okiem Bośkoca studiują historię Ośrodka zapisaną w kronice


Magda, oczekująca na swój pierwszy dyżur.


Zawsze uśmiechnięty na dyżurze ( i nie tylko) Bośkoc oprowadza po muzeum przewodników z Cieszyna.Przewodnicy z Cieszyna mimo tego, że byli "stela"* to i tak byli bardzo mile zaskoczeni wiedzą kustosza. Na zdjęciach: prezes Koła Przewodników Beskidzkich O/M PTTK w Cieszynie Władysław Orszulik w podziękowaniu wręcza kustoszowi Ośrodka pamiątkowy talerz z "blachą" przewodników cieszyńskich. Przekazany dar na pewno znajdzie miejsce honorowe wśród innych darów dla Ośrodka.
* "stela" w gwarze górali Beskidu Śląskiego oznacza: miejscowy, tutejszy, swój. Nie mylić z pionową płytą nagrobną lub z czymkolwiek innym.

Napisz do nas