Historia : Lokalizacja : Aktualności : Galeria : Przewodnicy: Linki : Kontakt

"Rakietowa impreza" pod Baranią Górą.

Biegi na orientację Winter Adventure Trophy, których głównym organizatorem było wydawnictwo Compass oraz towarzyszące im "Biegi dla wszystkich" pod patronatem Krakowskiego Salonu Turystyki Aktywnej to cykl imprez pod wspólnym tytułem "Góry zimą na rakietach śnieżnych"
Jena z tych imprez odbyła się 14 lutego na Przysłopie. Jeżeli coś się dzieje na Przysłopie to nie może tam zabraknąć przedstawicieli naszego Ośrodka Turystyki Górskiej. Nasi przedstawiciele w osobach Gabrysi Gnacik i Henia Cyl reprezentującego także Klub Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa "GRAŃ" z bytomskiego Oddziału PTTK wzięli udział w "Biegach dla wszystkich". Uczestnicy biegu wystartowali z pod kapliczki "Panienki Baraniogórskiej" miejscem pośrednim był szczyt Baraniej Góry natomiast metą wejście do schroniska PTTK na Przysłopie. Mimo zajęcia przez naszych przedstawicieli piątego i szóstego miejsca to czasy przebycia trasy były naprawdę imponujące, bo Henio pokonał trasę w 1godz. 9 min. a Gabrysia 1godz. 16 min.
"Biegi dla wszystkich" okazały się wspaniałą zabawą a wszystko to dzięki dobrej szefowej imprezy Agacie Kapłon z SKPB Kraków a także współorganizatorom, gospodarzom schroniska Edycie Kołodziejczyk i Bartkowi Kalinowskiemu.
Może organizatorzy "Biegów rakietowych" znowu w przyszłym sezonie zawitają na Przysłop?
Byłoby fajnie.
Zapraszam do fotorelacji z imprezy oraz do poczytania więcej o "rakietowych" imprezach na stronie COTG

Tekst i zdjęcia: Eugeniusz Gnacik "Młody"

Napisz do nas