Posiad Podkomisji Kultury i Historii Turystyki Górskiej pod Baranią Górą

W dniu 3 czerwca br. "Ondraszkową Piwnicę" przy Baraniogórskim Ośrodku KiHTG swoją obecnością zaszczycili członkowie Podkomisji Kultury i Historii Turystyki Górskiej KTG ZG PTTK, pod przewodnictwem szefowej Podkomisji kol. Jadwigi Polańskiej. Stronę ZG PTTK w posiedzeniu reprezentowali kol. Edward Kudelski - wiceprezes ZG PTTK, kol. Jerzy Kapłon - dyrektor COTG PTTK w Krakowie, oraz kol. Jerzy Gajewski - przewodniczący KTG ZG PTTK.
Eugeniusz Gnacik "Młody"

Posiadowi przewodniczyła kol. Jadwiga Polańska - przewodnicząca Podkomisji KiHTG.

Goście reprezentujący ZG PTTK - pod ścianą od lewej siedzą: kol.kol. Jerzy Kapłon, Edward Kudelski, Jerzy Gajewski.

Członkowie Podkomisji KiHTGod lewej siedzą: kol.kol. Robert Wosiek "Markowy"- kustosz Babiogórskiego Ośrodka KiHTG na Markowych Szczawinach, Ryszard "Modry" Remiszewski - kustosz Pienińskiego Ośrodka KiHTG w Szczawnicy, Tadeusz "Kuba" Kochański - kustosz Gorczańskiego Ośrodka KiHTG na Turbaczu oraz Danuta Reszko "Jaworzynka" kustosz Ośrodka KiHTG Beskidu Sądeckiego na Jaworzynie Krynickiej.

W rogu siedzą gospodarze posiadu, członkowie Podkomisji: kol. Eugeniusz Gnacik "Młody" - wicekustosz oraz Andrzej Dziczkaniec "Bośkoc" - kustosz Baranoigórskiego Ośrodka KiHTG na Przysłopie.

W drugim dniu spotkania wszyscy uczestnicy posiadu zwiedzili ekspozycje Muzeum Turystyki Górskiej Beskidu Ślaskiego. Gości oprowadzał sam kustosz Jędruś Boskoś,

a pomagał mu także przewodnik dyżurny kol. Józek Woźnicka - przewodniczący Bytomskiej KTG.

Przewodniczący KTG ZG PTTK kol. Jerzy Gajewski oraz szefowa Podkomisji Jadwiga Polańska żywo byli zainteresowani materiałami archiwalnymi.

Wspólne zdjęcie z takimi "szychami" to już coś.
Od lewej stoją Przewodniczący KTG ZG PTTK kol. Jerzy Gajewski, szefowa Podkomisji kol. Jadwiga Polańska i wicekustosz Baraniogórskiego OKiHTG Eugeniusz Gnacik "Młody".

Kustosze bratnich Ośrodków: "Jaworzynka", "Kuba" oraz "Modry", także wyrażali duże zainteresowanie naszymi ekspozycjami.

W dyżurce przewodnickiej także należało zobaczyć nowe wydawnictwa Ośrodka.

Dyrektor COTG PTTK w Krakowie kol. Jerzy Kapłon przymierza się do archiwizacji eksponatów znajdujących się w muzeum.