Historia : Lokalizacja : Aktualności : Galeria : Przewodnicy: Linki : Kontakt

Poezja śpiewana w gościnnych progach pod Baranią Górą

"Jest takie wolne miejsce w prywatnym świecie każdego człowieka, które oczekuje na piękne słowo,dźwięk...
Nienachalne, szczere współbrzmienie metafory z akordem, wypełniające wewnętrzną przestrzeń zapytania o pozory i prawdy życia..
Przestrzeń zarezerwowana dla poezji.. a w szczególności dla tej, która szuka miejsca, aby wybrzmieć, poruszyć nas i oderwać na chwilę od rzeczywistości."


2 maja 2009 właśnie taki nastrój panował podczas koncertu i po koncercie w schronisku PTTK na Przysłopie, który podarował nam zespół "Duch Dwooch". Zespół zagrał w skromnym składzie, ale tego wieczoru długo nie da się zapomnieć, a głównym jego aranżatorem muzycznym był jeden z liderów zespołu Mariusz Miroszniczenko - gitara, śpiew w towarzystwie Elżbiety -skrzypce.
Zespół "Duch Dwooch" - założony we Wrocławiu w 2006 roku, posiada w swoim repertuarze utwory Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa, standardy polskiej i zagranicznej piosenki poetyckiej, piękne dźwięki muzyki rosyjskiej i ukraińskiej oraz własne kompozycje. Grają razem od trzech lat, ale obecnie w nieco zmienionym składzie. Duch Dwooch ma za sobą wiele koncertów w rozmaitych miejscach m.in. klubach, pubach, domach kultury, plenerach, hotelach i zamkach. Zespół koncertował również we Francji, w Portugalii i w Niemczech.
Pisząc te słowa, mam nieodparte wrażenie, że jeszcze się spotkamy z zespołem "Duch Dwooch", a jak na razie to pragnę podziękować Mariuszowi, za "Będziesz moja damą" Marka Grechuty z dedykacją dla mojej żony w rocznicę urodzin.

E.G. "Młody" - kustosz.
Napisz do nas