Historia : Lokalizacja : Aktualności : Galeria : Przewodnicy: Linki : Kontakt

Szczęśliwy 13 "Srebrny Głuszec"!

Tak, mamy trzynastego "Srebrnego Głuszca" a został nim nikt, kto inny jak sam szef bytomskiej Komisji Turystyki Górskiej Józek Woźnicka. Tradycji stało się zadość uczynienie i wręczenie odbyło się 12 stycznia 2008 na Przysłopie i nie gdzie indziej jak w "Ondraszkowej Piwnicy". Wprawdzie to nie sezon naszej działalności i świadków tego wydarzenia nie było za dużo, ale na pewno odbyło się wśród przyjaciół, którymi byli Edyta Kołodziejczyk i Bartek Kalinowski - gospodarze schroniska na Przysłopie, Ewa Gnat, która to jeszcze w ten wieczór nie wiedziała, że jak nastanie nowy dzień to też będzie dla niej wyjątkowy oraz Henio Cyl - wiceprezes Klubu Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa "GRAŃ" przy bytomskim Oddziale PTTK. "Srebrny Głuszec" nr.13 to postać nietuzinkowa dla turystyki górskiej i dlatego nie trzeba uzasadniać tej nominacji. Ale w końcu nastał następny dzień i znowu szczęśliwa "13" (był to trzynasty dzień miesiąca), ale tym razem dla naszej koleżanki Ewy, która to przed obliczem przewodniczącego bytomskiej KTG Józka Woźnicka oraz członka Podkomisji Kultury i Historii Turystyki Górskiej KTG ZG PTTK Eugeniusza, Gnacika złożyła oficjalnie ślubowanie i została "blachowana" na przodownika turystyki górskiej. Tej uroczystości patronowała patrząca na nas z góry "Panienka Baraniogórska".

E.G. "Młody"

Zdjęcia: Józek Woźnicka, Bartek Kalinowski, Eugeniusz Gnacik "Młody"

Kustosz Ośrodka wręcza Józkowi Woźnicka dyplom "Srebrnego Głuszca"

oraz honorową odznakę "Srebrnego Głuszcza" nr. 13

Uczestnicy spotkania: od lewej Henio Cyl, Edyta Kołodziejczyk, "13 Głuszec", Ewa Gnat, Bartek Kalinowski.

Bez śpiewów i muzyki nie mogło w takiej chwili się obyć.

I nastąpił nowy, 13 dzień stycznia - Ewa składa oficjalne ślubowanie,

i zostaje "blachowana" na przodownika turystyki górskiej.

I znowu wszyscy razem.

A po wszystkim małe "co nieco".

Jeszcze tylko tęskne spojrzenia, bo czas "spadać na dół".

Ośrodek w nie nazbyt zimowej szacie,

jak sam Przysłop i w tle Karolówka.